úvod

/album/uvod/dscn5418-jpg/

—————

Naša materská škola je situovaná do krásneho prostredia, obklopená bohatou zeleňou.
Zariadenie je celodenné / v prípade požiadania rodiča poskytujeme aj poldennú starostlivosť/, trojjtriedne, so školskou kuchyňou, jedálňou a vlastnou kotolňou. Priestory sú prispôsobené prísnym hygienickým požiadavkám a nárokom na celodenný pobyt detí v MŠ. Prevádzka materskej školy je od 6.00 hod. do 16,30 hod. Triedy sú nanovo vymaľované s bohatým množstvom hračiek a hrového materiálu.Trieda predškolákovje vybavená novým nábytkom. Chodby a priestory MŠ sú pravidelne vyzdobené podľa ročného obdobia, lahodiace očkám detí i rodičov.
Každá trieda je vybavená dvoma počítačmi s tlačiarňou, kde sa detičky oboznamujú so základmi počítačových znalostí prostredníctvom logických hier.
Okrem iného je v každej triede televízor, DVD prehrávač, audio technika…Každá trieda má vlastný kabinet učebných, výtvarných a pracovných pomôcok. Materská škola má vlastnú detskú, ako aj pedagogickú knižnicu.
Exteriér tvorí rozľahlá školská záhrada s veľkým množstvom vzrastlých ihličnanov, listnatých stromov a ozdobných kríkov. Je vybavená detským altánkom so schodíkmi a teraskou z dreveného materiálu, lavičkami, dvoma pieskoviskami, detskými preliezkami a šmýkačkami. Jej súčasťou je aj sklad záhradných detských hračiek, ktorý je veľmi dobre vybavený.
Nachádza sa tu veľká trávnatá plocha pre kolektívne, individuálne hry , ako aj na akcie, ktoré MŠ každý rok usporiadava v spolupráci s Radou školy , Obecným úradom a rodičmi.

Zameranie MŠ: Naša materská škola obohacuje výchovu a vzdelávanie o regionálne prvky. V učebných osnovách zohľadňujeme obsah Štátneho vzdelávacieho programu.

Na základe výberu detí s umeleckým nadaním má zriadený krúžok prezentujúci ľudové tradície, hudobno-pohybový krúžok a krúžok výtvarnej výchovy. Komunikačné kompetencie v závislosti od záujmu zákonných zástupcov detí a rečových predpokladov detí, rozvíjame v anglickom jazyku. Materská škola je zapojená do rôznych projektov a výtvarných súťaží, v ktorých sa naše detí veľmi dobre umiestňujú.

Pri plánovaní výchovno- vzdelávacích cieľov rešpektujeme aktuálne výchovno- vzdelávacie potreby detí, vekové a individuálne osobitosti a rozvíjame hodnotiace a sebahodnotiace zručnosti. Zvýšenú pozornosť chceme venovať činnostiam zameraným na rozvíjanie vyšších psychických procesov,podnecovať deti k vyjadrovaniu poznatkov a postojov, k prezentovaniu zručností, návykov a skúseností.

Sem môžete písať...

Materská škola Valča